Máte chatu? Právě teď je riziko vloupání nejvyšší

foto: Klíčové centrum Plzeň

Jak dobře jste na konci sezóny zabezpečili svou chatu? Pokud jste jenom zavřeli okna a dveře zamkli starým zámkem, je velká šance, že se právě teď v zimě stane Vaše chata jedním z asi patnácti set rekreačních objektů, které jsou v České republice každoročně vykradeny.

Dlouho nenavštěvované objekty na opuštěných místech jsou pro zloděje lákadlem. Pokud navíc přidáte nedostatečné zabezpečení, riziko vloupání několikanásobně roste. U chat a chalup je proto dobré nepodcenit prevenci. Starou zamykací vložku ve dveřích raději co nejdříve vyměňte za bezpečnostní, se kterou si neporadí ani většina zkušených zlodějů.

Ideální pro chaty a chalupy „na samotě“ je použít alarmový systém. Ten může sledovat pohyb na určité ploše, průchod např. dveřmi nebo chodbou, neoprávněné otevření okna nebo dveří nebo třeba pokus o rozbití okna. Při narušení spustí sirénu a zároveň Vás o situaci informuje např. prostřednictvím SMS. Takovéto alarmové systémy dnes již nevyžadují žádnou velkou investici. A pokud hledáte opravdu levné řešení, můžete vyzkoušet samostatné alarmy, které se jednoduše namontují například na okno a při pokusu o násilné otevření zloděje odradí hlasitým alarmem.

Chcete poradit se zabezpečením chaty? Hledáte bezpečnostní zamykací vložku, nebo vhodný alarm? Přijďte do KLÍČOVÉHO CENTRA v Plzni, na zabezpečování objektů se specializujeme už více než 25 let.