Máte chatu? Právě teď je riziko vloupání nejvyšší

foto: Klíčové centrum Plzeň

Jak dobře jste na konci sezóny zabezpečili svou chatu? Pokud jste jenom zavřeli okna a dveře zamkli starým zámkem, je velká šance, že se právě teď v zimě stane Vaše chata jedním z asi patnácti set rekreačních objektů, které jsou v České republice každoročně vykradeny.

Dlouho nenavštěvované objekty na opuštěných místech jsou pro zloděje lákadlem. Pokud navíc přidáte nedostatečné zabezpečení, riziko vloupání několikanásobně roste. U chat a chalup je proto dobré nepodcenit prevenci. Starou zamykací vložku ve dveřích raději co nejdříve vyměňte za bezpečnostní, se kterou si neporadí ani většina zkušených zlodějů.

This slideshow requires JavaScript.

Ideální pro chaty a chalupy „na samotě“ je použít alarmový systém. Ten může sledovat pohyb na určité ploše, průchod např. dveřmi nebo chodbou, neoprávněné otevření okna nebo dveří nebo třeba pokus o rozbití okna. Při narušení spustí sirénu a zároveň Vás o situaci informuje např. prostřednictvím SMS. Takovéto alarmové systémy dnes již nevyžadují žádnou velkou investici. A pokud hledáte opravdu levné řešení, můžete vyzkoušet samostatné alarmy, které se jednoduše namontují například na okno a při pokusu o násilné otevření zloděje odradí hlasitým alarmem.

Chcete poradit se zabezpečením chaty? Hledáte bezpečnostní zamykací vložku, nebo vhodný alarm? Přijďte do KLÍČOVÉHO CENTRA v Plzni, na zabezpečování objektů se specializujeme už více než 25 let.