Maslák, Hejnová či Staněk. Plzeň bude hostit atletickou elitu

Atletická událost roku v Plzni se blíží a odtajněna jsou první jména účastníků. 18. května bude v Plzni při atletické extralize družstev k vidění to nejlepší z české atletiky ozdobeno ještě o top zahraniční účastníky. Na startu by se měly objevit opravdové legendy atletiky.

Pavel Maslák, démon halové čtvrtky, kterého zdobí už tři tituly mistra světa, královna světových překážek Zuzana Hejnová či koulař Tomáš Staněk, který patří již několik let mezi top světové koulaře. To jsou hlavní hvězdy finále atletické extraligy družstev, jež hostí 18. května atletický stadion ve Skvrňanech.

Velkou radost mají organizátoři z potvrzené účasti i věčně usměvavé mílařky Simony Vrzalové, která pro změnu patří k jedné z nejlepších Evropanek na této distanci. Plzeňské publikum se může dále těšit na taková jména, jakými jsou například výškařka Michaela Hrubá nebo tyčkařka Amálie Švábíková, které obě již dokázaly v předešlých letech vyhrát juniorské mistrovství světa a patří k budoucnosti světové atletiky. Stejné předpoklady má i mladá a velmi dravá dvojice běžců Filip Sasínek a Lukáš Hodboď, která se také již dokázala probojovat do finálových klání na velkých akcí.

Diváky tak čeká neskutečná podívaná a velká výzva i domácích závodnic a závodníků v barvách AK ŠKODY Plzeň, postavit se těmto atletům a svést rovnocenný souboj s týmy, které mají ve svých řadách tyto hvězdy světové atletiky. „Již v minulém roce se dokázali porovnat s těmi nejlepšími a pevně věříme, že s pořádně velkou diváckou kulisou to dokážeme i letos,“ prohlásil Michal Černý z AK Škoda Plzeň.