Manažer multikina Jastraban: Je období, kdy lidé filmy vyhledávají

foto: Plzeň TV

Milujete vůni popcornu? Den bez filmu není nic pro Vás? To byste si i vy rozuměli s Rudolfem Jastrabanem. Pracuje na pozici manažera multikina CineStar Plzeň. Pamatuje na filmové pásy a ví, jaké filmy v současné době patří mezi oblíbené.

Mají lidé stále zájem o kino?
Lidé rádi chodí do kina. Nyní je období, kdy vyhledávají filmy. Domnívám se, že jednou z největších rodinných zábav je právě kino. Vždy se najde někdo, kdo si film raději stáhne. Chce tak ušetřit. Kvalitu, kterou vidíte v kině, ale nenahradí nic jiného. Velký sál je zkrátka velký sál.

Jaký žánr vyhledávají lidé nejvíce?
Jednoznačně vyhrávají české komedie. Hned potom následují animované filmy. V současné době dobíhá film Úžasňákovi 2. Ten byl hodně oblíbený v létě. Na podzim jsou zase v kurzu české filmy. Momentálně vede film Po čem muži touží.

Na jaký film se v blízké době můžeme těšit?
Prvního listopadu máme předpremiéru nového českého filmu Ten, kdo Tě miloval. To je film, který byl natočený na motivy knihy Marie Poledňákové. To si myslím, že je záruka kvality. Přijede režisér a přijedou i někteří herci. Film se bude promítat v rámci Dámské jízdy.

Chodíte i vy do kina?
Chodím do kina a to nejen pracovat. Baví mě detektivky a baví mě i komiksy. To je můj šálek čaje. Občas nepohrdnu i nějakou českou komedií.

Od kolika let se dá jít s dětmi do kina?
Záleží na rodičích, jak často sledují s dětmi televizi. Sledováním si zvyknou na filmy. Chodí k nám rodiče i s dvouletými dětmi.  Za ně dokonce nemusí platit. U nás se platí až od tří let. Některé pohádky trvají i dvě hodiny. Ne každé dítě to vydrží. Je to na zvážení rodičů, jaký film vyberou.

Zaznamenal jste vývoj v promítání filmů?
Když jsem začínal pracovat v kině, tak tam byli tři promítači, kteří lepili pásy a dávali je dohromady. Točili filmy, aby se vrátily zpátky a tak dále. V současné době je vše digitální. Používá se počítač. Máme tam jednoho promítače, který vše naprogramuje. K této profesi už se ani nehodí slovo promítač. Je to vlastně programátor. On vše připraví a kino běží. Dokonce, i když tam není.