Maminky vyhledávají k porodu spíše rodinné prostředí

ilustrační foto

V rodinných nemocnicích Plzeňského kraje v Domažlicích, Klatovech a Stodu se vloni narodilo 1845 dětí. Je to o 29 novorozenců více než v roce 2016 a o 402 více než před pěti lety (2012). To znamená jediné –  o menší porodnice s individuálním přístupem a klidnou rodinou atmosférou roste zájem.

Porodnice ve Stodu

„Naše rodinné porodnice nabízí to, co ženy žádají. Nezpochybnitelná je kvalita péče, je neoddiskutovatelná erudice porodníků a vůbec personálu, který působí na novorozeneckých odděleních. To je samozřejmostí,“ říká člen představenstva Nemocnic Plzeňského kraje a předseda představenstva Stodské nemocnice MUDr. Alan Sutnar.

„K tomu ale ženy žádají individuální přístup, pohodlí, soukromí, klid, usměvavý personál, který je ochoten s čímkoli poradit. A také jsou rády, pokud se během svého pobytu setkávají s těmi samými lékaři a sestřičkami a nepečuje o ně každý den někdo jiný. To umíme. To jsou naše přednosti, které ženy oceňují. A proto jejich zájem o naše porodnice v posledních letech vzrůstá a věřím, že poroste i v budoucnosti,“ doplňuje lékař a manažer v jedné osobě.