Malí umělci na ZUŠ Open budou rozdávat radost z umění

Radost z umění, to je, oč tu běží

Již tento čtvrtek 24. května se ve 330 městech a obcích po celé republice uskuteční II. ročník celostátního happeningu základních uměleckých škol ZUŠ Open. Bohatý program připravuje i Plzeňský kraj. V Dobřanech dopoledne začne Výchovnými koncerty pro ZŠ Dobřany, kde se představí všechny obory. Od 15 hod budou žáci akordeonové a klarinetové třídy hrát cestujícím na hlavním nádraží v Dobřanech. Po skončení hudební produkce se vydají za zvuku svých nástrojů městem. 

ZUŠ Open – ilustrační foto

V městském parku v Klatovech proběhne celodenní tradiční festival školy ZUŠ Josefa Kličky, kde bude představena veškerá činnost školy. Výtvarný obor připravuje workshop pro mladší i starší návštěvníky. Program ZUŠ Open se připravuje i v dalších městech Plzeňského kraje a je k dispozici na www.zusopen.cz.

Koncerty od klasiky přes jazz až po lidovou hudbu, na taneční, divadelní vystoupení, výtvarné spektákly a výstavy či pouliční představení a průvody připravilo po celé republice 400 základních uměleckých škol. Vstup na několik set akcí je zdarma a nabízí zažít umění s dětmi v ulicích či na náměstích, nebo v kostelech, zámcích, muzeích či galeriích. Uměním díky dětem v tento den ožijí ale i nádraží, nákupní centra nebo kavárny. Radost budou rozdávat děti i na místech, kde jejich smích či zpěv není častý. Žáci ZUŠ se tak vydají například do nemocnic či domovů pro seniory. Na řadě míst budou pro malé i velké návštěvníky připraveny nejrůznější dílny. Počtem účinkujících i velikostí publika lze považovat ZUŠ Open za největší kulturní akci v České republice.