Malé obchody obchází podvodník. Tvrdí, že je kamarád majitele

ilustrační foto: plzen.cz

Prozatím neznámý pachatel chce po prodejcích v malých obchodech pod různými smyšlenými důvody vydat peníze. Tvrdí přitom, že majitel je kamarád. 

Policisté na obvodních odděleních v Klatovech a Nýrsku přijali v uplynulých dnech už čtyři oznámení o podvodných jednáních. Případy mají téměř stejný scénář, kdy neznámý pachatel přišel do obchodu a představoval se jako kamarád majitele prodejny. Následně předstíral, že telefonicky kontaktuje majitele. „Ve dvou obchodech chtěl zaplatit vstupenky na sportovní utkání ve výši 4 800 Kč a v dalších dvou prodejnách požadoval vyplacení 14 800 Kč a 5 000 Kč za opravu vozidla,“ uvedla policejní mluvčí Dana Ladmanová. Policie ve dvou případech zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu podvod.

„V jednom z uvedených případů prodavačka zareagovala tak, že žádala předložení občanského průkazu a sepsání dokladu o vydání finanční hotovosti. Pachatel z obchodu odešel a již se nevrátil,“ dodala Ladmanová.

Policie upozorňuje obsluhující pracovníky prodejen, aby v žádném případě nevypláceli finanční hotovost neznámým osobám pod záminkou, že pachatel je domluven s majitelem prodejny. „Vždy si osobně prověřte, zda tvrzení občana odpovídá skutečnosti,“ doporučila policejní mluvčí.