„Malá výstava velkých talentů“ v DEPO2015 ukáže výrobky mladých firem, kterým kurz pomáhá prosadit se

foto: plzen.cz

Dřevěné české hračky vycházející z tradiční výtvarné a řemeslné kvality, houpací křeslo s masážními míčky, plzeňské grafické, webové a designové studio, studentský časopis či videa od light designerů z pražského festivalu Signal a další hezké věci od šikovných návrhářů a výrobců uvidíte na malé produktové výstavce, věnované absolventům Kreativního inkubátoru v DEPO2015.

Unikátní tříměsíční vzdělávací program pro rozvoj podnikání v kreativních odvětvích v DEPO2015 odstartoval v loňském roce v rámci aktivit pod hlavičkou Evropského hlavního města kultury, další turnus poběží od dubna do června 2016. Dosud Kreativní inkubátor dosud pomohl jedenácti týmům a firmám, další se můžou hlásit do 11. března.

„Přemýšleli jsme, jak lidem co nejjednodušší formou přiblížit smysl inkubátoru. Aby mohli přijít, vidět a osahat si výrobky firem a týmů, které se snaží přijít s nějakým nápadem či novým výrobkem na trh, nejsou si v tom třeba ale ještě úplně jistí nebo by se chtěli posunout na vyšší, profesionální úroveň. V tom my jim pomáháme, zároveň bychom chtěli jejich práci představit veřejnosti a dát o nich vědět, podpořit je v jejich rozjezdu,“ vysvětluje myšlenku ukázky Kreativního inkubátoru jeho manažer Ondřej Kašpárek z DEPO2015.

Výstavku si mohou návštěvníci depa zdarma prohlédnout ve Skleníku v hlavní hale až do 10. března, otevřeno je každý den od 11 do 19 hodin.