Majáles vrcholí. Na Plzeň se valí Chinaski, Mig 21 nebo Divokej Bill

foto: Plzeňský Majáles

Široký program 25. ročníku Plzeňského Majálesu se blíží k vrcholu. Na nezbytnou Volbu Krále Majáles dojde řada v pátek, tentokrát nově v parku pod amfiteátrem. Vše pak uzavře sobotní festival v Lochotínském amfiteátru, kde zahrají Chinaski, Mig21 a nebo Divokej Bill.

Úřadující Královna Majáles Marge Skáča Simpsonová už v pátek 25. dubna uvolní svůj trůn nástupci, který bude zvolen veřejnou volbou v parku u Lochotínského amfiteátru. Kromě kandidátů a jejich boje o poslední hlasy potěší koncerty Vypsané Fixy, Nebe nebo skvělých The Feud z Manchesteru.

Celý Plzeňský Majáles 2014 pak bude zakončen sobotním open air festivalem v amfiteátru Lochotín, který již v loňském roce navštívilo téměř 20.000 lidí a stal se tak největší hudební událostí Západočeského kraje. Letošní line up v čele s Chinaski, Horkýže Slíže nebo Jaroslavem Uhlířem nezůstává rozhodně pozadu.  Mezi dalšími třiceti jmény se objevují další hvězdy jako Divokej Bill, Mig 21, Mandrage, UDG, Sto Zvířat, Pipes and Pints či Harlej. Koncerty doplní tradiční majálesové hry, workshopy, svatby na 24 hodin a mnoho další zábavy. Letošní novinkou je čtvrtá akustická stage, zavedení dětského koutku nebo soutěž o unikátní zimní olympijácký titul.

Vstupenky Plzeňský Majáles Open Air 26. dubna na Lochotíně budou k dostání do pátečního poledne v běžných předprodejích za 390 korun a odpoledne je ještě seženete při Volbě Krále Majáles. V sobotu na místě bude jejich cena 450 Kč. Vstup na Královský pátek je zdarma.