Loupežné přepadení na Americké. Policisté už mají pachatele

foto: Policie ČR

Jen velmi krátkou dobu se radoval z uloupených peněz devětadvacetiletý mladík, který začátkem července přepadl jeden z obchodů na Americké třídě v Plzni.

Přepadení obchodu s potravinami si lupič naplánoval na pátek 5. července 2019. „Pachatel přepadl obsluhu prodejny, kterou několika strkanci z prodejní plochy dostrkal na toaletu. Tam ji donutil k vydání finanční hotovosti 15 000 korun, kterou si sám z pokladny vyzvedl, a přitom jí hrozil bodnou zbraní. Po vyjmutí finanční hotovosti z kasy pachatel prodejnu opouští po necelých dvou minutách. Zaměstnankyně naštěstí neutrpěla žádná zranění,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Plzeňští kriminalisté v případu ihned započali pátrání po pachateli, zajistili maximální počet stop, ověřovali získané informace a po krátké chvíli bylo již kriminalistům jasné, že se jedná o konkrétní osobu ve věku 29 let z Plzeňska, která má za sebou bohatou trestní minulost a takový čin nespáchala poprvé. „Pátrání po pachateli přineslo dne 16. července 2019 v ranních hodinách pozitivní výsledek, muž byl zadržen mělnickými kolegy. Plzeňští kriminalisté si pro pachatele dojeli a následně ho obvinili ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupež. Z výpovědi muže vyplynulo, že si tento čin naplánoval pro nedostatek finančních prostředků, jelikož chtěl své přítelkyni koupit mobilní telefon. Dále uvedl, že se během jeho útěku převlékl a původní oblečení odhodil v lese,“ dodala mluvčí. Lupič, který byl v minulosti již za trestnou činnost odsouzen, se může vrátit zpět do vězení, tentokrát až na deset let. Policejní komisař podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby, který soudce akceptoval.