Hokejisté Plzně se utkají v osmifinále Champions League s Bolzanem

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Aktualizováno 13:40 Osmifinálovým soupeřem hokejistů Škody Plzeň v Lize mistrů bude italské Bolzano. Kdy přesně se duely odehrají, není ještě jisté.

„V první řadě jsme moc rádi, že jsme si účast v play-off Ligy mistrů zasloužili. Teď oceňujeme, že nám los přisoudil geograficky blízkého soupeře. Odpadne tedy dlouhé cestování, které nikdo nemá rád,“ uvedl k losu hlavní kouč Plzně Ladislav Čihák, jenž jej sledoval v Třinci, kde se Škoda připravuje k dnešnímu duelu Tipsport extraligy. „Bolzano je těžký soupeř a my o jeho síle bezpochyby víme. V naší sérii nevidím ani jeden z týmů v pozici favorita. V play-off se úspěchy nebo strasti základní částí vždy mažou a jedná se o novou soutěž. Věřím, že uvidíme zajímavou a férovou sérii,“ dodal hlavní kouč Plzně.

Trenér Bolzana Kai Suikkanen přiznal, že toho o Plzni moc neví. „Vyhráli ale všechny zápasy ve své skupině a daří se jim i v extralize, takže se určitě jedná o výborný tým. V této fázi soutěže už můžete potkat jen týmy top kvality. Hodně jsme cestovali, takže je pro nás důležité, že výjezd do Plzně nebude tak dlouhý a nemusíme letět do Finska nebo do Švédska. Určitě si plzeňské zápasy pustíme na videu a budeme na ně připravení. Čeká nás jistě vynikající série,“ prohlásil kouč italského celku.