Los LM: Do Plzně přijede Real Madrid, AS Řím a CSKA Moskva

foto: FCVP

Aktualizováno 20:48 Obhájce titulu Real Madrid, AS Řím s Edinem Džekem a Patrikem Schickem a CSKA Moskva, na nějž má Viktoria výborné vzpomínky. To jsou soupeři fotbalistů Plzně v Lize mistrů.

Když Kaká s Diegem Forlánem vylosovali lísteček se jménem Viktoria Plzeň a následně lísteček s písmenem G, zavládlo v Plzni nadšení. Stovkám fanouškům, kteří dorazily los sledovat přímo k Doosan Aréně, se splnilo přání. To přání mělo název Real Madrid. I přesto, že už ve španělském velkoklubu nepůsobí Ronaldo, tým je doslova natřískaný reprezentanty a jedněmi z nejlepších fotbalistů světa. Pro příklad. Keylor Navas byl zvolen nejlepším brankářem Ligy mistrů, Sergio Ramos obráncem a Luka Modrič nejlepším záložníkem a hráčem celkově.

Dalšími soupeři Plzně budou AS Řím, CSKA Moskva, tedy týmy, s kterými má Plzeň poměrně dobrou zkušenost. Italský klub Viktoria potkala v Evropské lize. Zatímco v Římě padla 1:3, doma uhrála cennou remízu 1:1. A CSKA? Vzpomínky ty nejlepší. Při své druhé účasti v Lize mistrů Západočeši na domácí půdě gólem Tomáše Wágnera v 90. minutě zvítězili 2:1 a postoupili díky tomu do jarní části Evropské ligy.

První kolo základních skupin je na programu 18. a 19. září, poslední šesté pak 11. a 12. prosince.

1. zápas (19. září, 21:00)
FC Viktoria Plzeň – CSKA Moskva
2. zápas (2. října, 21:00)
AS Řím – FC Viktoria Plzeň
3. zápas (23. října, 21:00)
Real Madrid – FC Viktoria Plzeň
4. zápas (7. listopadu, 21:00)
FC Viktoria Plzeň – Real Madrid
5. zápas (27. listopadu, 18:55)
CSKA Moskva – FC Viktoria Plzeň
6. zápas (12. prosince, 18:55)
FC Viktoria Plzeň – AS Řím