Loosův interiér na Klatovské 19 se letos poprvé v sobotu otevře veřejnosti

U příležitosti Mezinárodního dne památek se letos vůbec poprvé v sobotu 13. dubna otevře návštěvníkům doposud nezrekonstruovaný interiér na Klatovské 19. Komentované prohlídky se zde konají pouze několikrát ročně.

Každý z interiérů, které v Plzni vytvořil světoznámý architekt Adolf Loos, se pyšní nejen prvotřídním designem, ale skrývá v sobě také jedinečný příběh. Podobně je tomu také v případě bývalého bytu továrníka Huga Semlera na Klatovské 19. Z kdysi přepychového bydlení, pro které Loos navrhl překrásný hudební salon obložený mramorem fantastiko, se staly kanceláře. Rodina Huga Semlera byla nucena před druhou světovou válkou uprchnout před nacisty z Čech. V průběhu druhé světové války zde sídlilo místní velitelství wehrmachtu. V květnu 1945 zde byla podepsána kapitulace a poté dům využívala Československá armáda.

    • Třicetiminutové komentované prohlídky se konají v časech 10:00, 10:45, 11:30, 12:15, 14:00, 14:45a 15:30 (poslední prohlídka).
    • Vstupenky v ceně 50 korun je možné zakoupit v Turistickém informačním centru vedle radnice anebo online prostřednictvím webu adolfloosplzen.cz. Na místě se vstupenky neprodávají.
    • Vzhledem k tomu, že objekt doposud nebyl rekonstruován, prohlídky jsou nepřístupné dětem do 12 let.
    • Další prohlídky se uskuteční během Slavností svobody (v sobotu 4. května) a poté u příležitosti Evropského dne židovské kultury (v sobotu 15. června).