Lochotínský amfiteátr bude patřit Majálesu, hlavní hvězdou je kapela Kryštof

Plzeňský Majáles

Lochotínský amfiteátr bude v sobotu 11. května hostit už 30. ročník populárního studentského festivalu Majáles. Také letos nabídne koncerty několika kapel, hlavní hvězdou večera bude skupina Kryštof.

Kryštof. Foto: Brněnský Majáles

Kromě kapely Kryštof v Plzni vystoupí skupiny Mirai, Horkýže Slíže, Harlej, Majk Spirit, Lenny, Marek Ztracený, Trautenberk a mnoho dalších.

Organizátoři také připravili bohatý doprovodný program. Nebudou chybět svatby na 24 hodin, majálesové hry a soutěže či výtvarná dílna pro děti a dospělé. Novinkou bude ukázka hry famfrpál s košťaty, protože v Plzni je jeden z týmů famrpálové ligy, velmi propracované soutěže, která má i mistrovství světa.

Na Pražský majáles dorazil také ministr zahraničí Tomáš Petříček.

Přímo v amfiteátru se také bude nacházet stánek Evropského parlamentu, který se zaměří na evropské volby. Jeho hlavním cílem je motivovat lidi, aby přišli k evropským volbám, které se v ČR uskuteční 24. a 25. května 2019. Návštěvníci si vyzkouší své znalosti o Evropské unii a Evropském parlamentu ve vědomostním kvízu. Ti, kteří se zapojí, získají malý dárek. Každý si navíc bude moci udělat snímek ve speciálním fotokoutku.

Celé akci bude předcházet Majálesový průvod, který je tradičním prvkem oslav. Družiny kandidátů na krále majáles z jednotlivých škol vyrazí na pochod do lochotínského amfiteátru v 11 hodin z Kopeckého sadů.

Vstupné zůstalo na loňské úrovni. Hlavní předprodejová cena byla 490 korun, teď je 550 korun. Na místě pak budou k dispozici za 590 korun. Kapacita amfiteátru je 15 – 17 tisíc lidí.

Plzeňský Majáles bude posledním v pořadí. Akce se konala už v Praze, v Brně a v pátek 10. května zamíří do Hradce Králové.