Litičtí dál protestují proti halám. Na radnici dorazila petice

Proti výstavbě hal v Liticích protestovali v březnu 2017 obyvatelé také na plzeňském náměstí Republiky. Ilustrační foto: Marie Osvaldová

Petici, která obsahovala necelých 900 podpisů, doručili včera na radnici litičtí zastupitelé. Místní obyvatelé tak dávají dál najevo, že nesouhlasí s výstavbou hal firmy Accolade.

„Dnes byla primátorovi a Radě města odeslaná petice obyvatel Litic, ve které nesouhlasí, stejně jako zastupitelstvo dotčeného obvodu s pronájmem městských pozemků v katastru Litic firmě Acollade. Petici během jednoho týdne podepsalo v Liticích  870 lidí. Lidé v Liticích tak dávají společně s rozhodnutím zastupitelstva jasný signál Radě města,“ informoval zastupitel Litic Michal Hausner.

Primátor města Plzně Martin Zrzavecký potvrdil, že petici obdržel, zda ale může ovlivnit rozhodnutí radních, nedokázal zodpovědět. „Pohybujeme se v právní rovině. Chápu občany Litic, že nechtějí megalomanské haly na svém území, na druhou stranu příběh začal už dávno, kdy byla v územním plánu zakotvena možnost stavět podobné haly. I v novém územním plánu, schváleném loni na podzim, ta možnost je. My se nemůžeme dostat do situace, kdy v dobré víře někdo investuje a projektuje, a  my mu pak svými kroky investici znemožníme. Když se zastupitelé a občané Litic ozvali a bojovali proti halám, tak jsme je vyzvali, aby jednali s investorem o kompromisu,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký s tím, že v nejbližší době bude o pronájmu pozemků firmě Acollade jednat rada města. „Musím přiznat, že hodně dbáme na to, abychom neudělali kroky, které by mohly poškodit investora, a ten by pak na nás vymáhal náhradu škody. Nevím tedy, jestli může petice změnit nějaký náš názor. Každopádně to vnímáme jako vzkaz občanů, že s výstavbou nesouhlasí,“ doplnil Zrzavecký.

O protestu litických občanů jsme psali zde.