Linky MHD čekají změny v provozu

ilustrační foto

Od následujícího víkendu začne platit nový jízdní řád, mimo jiné i v Plzni. V souvislosti s otevřením železničního tunelu u Ejpovic se dotknou změny linek číslo 15, 52, 53, 54.

Do terminálu, respektive zastávek „Hlavní nádraží“ v Šumavské ulici budou přesměrovány linky 35 a 57. Trasa těchto linek se nikterak zásadně nemění. Současná konečná zastávka „U Ježíška“ bude zrušena a obě linky budou přesměrovány do zmíněných zastávek v Šumavské ulici „Hlavní nádraží“. Spoje linek 35 a 57 budou rovněž nově odbavovat v zastávce „Pařížská“ pro směr na Radčice. V souvislosti s touto změnou budou obě linky jezdit celotýdenně dle zcela nových jízdních řádů.

Linka 15 bude v provozu dle upraveného grafikonu. V pracovních dnech dojde k prodloužení vybraných spojů linky 15 ze zastávky „Mrakodrap“ až do zastávky „Hlavní nádraží“.

Linka 52 bude celotýdenně v provozu podle zcela nových jízdních řádů dle požadavku organizátora veřejné dopravy na Plzeňsku, firmy Poved. Trasa linky 52 se nemění, dojde však ke sjednocení odbavování cestujících v zastávce „Chrást, Lidový dům“ pro spoje, které pokračují dále na Bušovice. Tyto spoje budou odbavovat na zastávka linek VLD a linky N11 v ulici Čs. odboje.

Linka 53 dle požadavku organizátora veřejné dopravy na Plzeňsku, firmy Poved, bude nově vedena v základní trase Doubravka – Červený Hrádek – Kyšice, ObÚ – Dýšina, Nová Huť jako jezdí dosud. Ovšem vybrané spoje budou pokračovat v trase současné trasy linky 54 zpět z Nové Huti (případně již přímo ze zastávky „Dýšina, náves“) na Chrást do zastávky „Chrást, Lidový dům“. Nejedná se tedy o nově pojížděný úsek linkou MHD, pouze linka 53 přebere do své trasy současný úsek trasy linky 54 mezi Dýšinou, Novou Hutí a Chrástem.

Stejně jako u linky 52 dochází k výrazným změnám v podobě provozu po celý týden, kdy bude provoz zajištěn podle nových jízdních řádů.

Linka 54 dle požadavku organizátora veřejné dopravy na Plzeňsku, firmy Poved, bude nově vedena v základní trase Doubravka – Červený Hrádek – Dýšina, Nová Huť, bude tak zrušena ta část trasy, kdy vybrané spoje pokračovaly až do Chrástu. Tuto trasu bude nyní obsluhovat linka 53. V rámci změn bude provoz linky 54 omezen, respektive část spojů přejde na linku 53. Linka nebude v provozu ve dnech volna.