Liga mistrů? Bereme ji hodně vážně, potvrzuje plzeňský Indrák

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Už dva zápasy před koncem si hokejisté Škody Plzeň zajistili postup do osmifinále Champions Hockey League. Pomohla jim k tomu sobotní výhra 4:2 na ledě Rungstedu. Jedním gólem se na ní podílel také útočník Miroslav Indrák.

Jak byste popsal průběh zápasu?
Výhra to byla hodně těžká. Chytili jsme začátek, i když jsme pak dostali gól, dokázali jsme stav otočit. Hra se potom přiklonila na naši stranu a přidali jsme další góly. Myslím si, že to pro nás byla zasloužená výhra a už se plně můžeme soustředit na start extraligy.

Doma jste před týdnem zvítězili 9:2. V čem byl rozdíl teď, že šlo o daleko dramatičtější zápas?
My jsme neproměňovali šance, jako se nám to dařilo doma v prvním utkání, proto byl v Dánsku výsledek takový. Jinak nás ničím příliš nepřekvapili. Jejich gólman zachytal slušně, a nakonec je i dobře, že jsme se nevystříleli. Ve čtvrtek do toho můžeme pořádně vlétnout.

Champions Hockey League si zatím svoji prestiž buduje. Vy ji ale berete hodně vážně, že?
Soutěž určitě bereme vážně, říkáme si to před každým zápasem. Je super, že nám to takhle vyšlo, ale nic to neznamená, pracovat se musí každý den.

Teď už musíte přeladit na ligu..
Sílu budeme mít určitě, máme dobře natrénováno. Teď ještě zregenerujeme, v úterý vlétneme do tréninku a ve čtvrtek do zápasu.