Lídr ANO Zarzycký: MHD v Plzni je dražší než v Praze, zlevníme ji o polovinu

foto: ZAK TV

Komerční článek Hnutí ANO v úterý 4. září odhalilo program pro komunální volby v Plzni. Jednou z jeho hlavních priorit je levnější městská hromadná doprava. Ta dnes patří k nejdražším v zemi. Starší občané by po západočeské metropoli jezdili zdarma.

Přesto, že průměrný plat v Praze je citelně vyšší než v Plzni, jízdné je na západě Čech dražší. Zatímco v hlavním městě cestující za roční jízdné zaplatí 3650 korun, v Plzni musí z peněženky vytáhnout rovnou čtyři tisíce. Na takový nepoměr nyní ukazuje hnutí ANO.

Plzeňané ušetří dva tisíce

Pokud strana s lídrem a kandidátem na primátora Romanem Zarzyckým v komunálních volbách uspěje a usedne ve vedení města, je připravena ceny jízdného výrazně změnit.

„Roční jízdné zlevníme o polovinu a snížíme věkovou hranici pro lidi, kteří mohou jezdit MHD zdarma,“ říká Roman Zarzycký. Dosud k tomu ANO nemělo příležitost. Před čtyřmi lety sice volby v Plzni vyhrálo, konkurence ale stranu nakonec odsunula do opozice.

ANO chce klimatizované vozy

Hnutí ANO chce navíc výrazně zvýšit i komfort cestujících, a to především v horkých letních dnech. „Zasadíme se o to, aby v Plzni jezdily nové klimatizované vozy. Takový vůz je dnes ve městě jen jeden, což je opravdu málo,“ dodal Zarzycký. Strana si chce posvítit i na pořádek ve vozech včetně čistých sedaček nebo oken.