Lidové noviny: Zloděje diamantů za půl milionu policie nedopadla. Případ odložila

ilustrační/foto: Policie ČR

Policie nechytila lupiče diamantů z pražských Letňan. Po devíti měsících případ vyšetřovatelé odložili a krádež 71 drahokamů za více než půl milionu korun tak s velkou pravděpodobností skončí bez trestu.

Záběry krádeže loni obletěly celé Česko. Byla až trapně jednoduchá. Žena v kloboučku se ke stánku s kameny na veletrhu v Letňanech přimotala dvakrát. Poprvé si kazetu s diamanty připravila, podruhé ji během několika vteřin schovala pod připravenou pokrývku a v klidu odešla.

Policie později přišla s informací, že zlodějka nekradla sama. Měla komplice, který hodinu před loupeží drahé kameny obhlížel a pak se se ženou domlouval. Ačkoliv oba zloděje i samotnou krádež zachytily kamery a majitel krádež oznámil o necelou hodinu později, kriminalisté ani jednoho z dvojice nedopadli.

„Věc je odložena, neboť se nepodařilo zjistit konkrétního pachatele. V případě, že se objeví jakákoliv nová skutečnost, kriminalisté případ znovu otevřou,“ uvedl pro server Lidovky.cz mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Loupež se odehrála na veletrhu Sběratel, největším setkáním sběratelů vzácných mincí, kamenů, ale i známek a dalších artefaktů v regionu střední a východní Evropy.