Lidé ze společnosti EURONOVA GROUP uklízeli kolem řeky

foto: M. Osvaldová

Zaměstnanci, spolupracovníci a přátelé mediální skupiny EURONOVA GROUP vyrazili hromadně ve středu ráno od sídla firmy z Nádražní ulice v Plzni směrem k řece. Důvodem byl úklid. Šlo se od fotbalového stadionu směrem k soutoku Radbuzy a Mže a pak zpátky až do parku za Plazou. Nachodilo se skoro 10 km.

„Všechny naše společnosti se zapojují do ekologických akcí a jednou z nich je právě úklid. Záleží nám na přírodě. Část vozového parku jsme například vyměnili a pořídili elektromobily. Všechny naše technologie třeba i v tiskárně pořizujeme s šetrným přístupem k životnímu prostředí,“ říká majitel mediální skupiny EURONOVA GROUP Radek Novák.

Nasbíralo se asi dvacet obrovských pytlů odpadu. Nejvíce skleněných a pet lahví,  nápojových plechovek, igelitových sáčků a tašek. Našlo se ale také velké množství oděvů – trička, montérky, ponožky. Dále pneumatika včetně disku a další předměty, které u řeky rozhodně nemají co dělat.

„Chceme se zbavit nepořádku, který kolem nás je. Chceme, aby bylo město čistější. Tento úsek jsme absolvovali už před dvěma lety a stejně jako minule, i dnes byla koncentrace odpadků veliká,“ dodává ředitelka společnosti Daniela Štíchová.

Úsek, který se uklízel, byl vybrán společně s vedením Úřadu městského obvodu Plzeň 1. „Ten rovněž poskytl potřebný materiál ke sběru odpadu a o jeho likvidaci se také postará,“ říká mediální zástupce společnosti EURONOVA GROUP Tomáš Melč a doplňuje: „Chtěl bych všem poděkovat. Sešlo se nás opravdu hodně a všichni se do úklidu zapojili s velkým nasazením. Určitě si to zase zopakujeme.“

Mediální společnost EURONOVA GROUP vstoupila před časem také do projektu určeného firmám, které nejsou lhostejné k životnímu prostředí a uvědomují si svou zodpovědnost za jeho stav. Hlavním cílem projektu Zelená firma je zabránit, aby drobný elektroodpad končil na skládkách komunálního odpadu. Všichni zaměstnanci a spolupracovníci společnosti nyní likvidují vysloužilé firemní elektrospotřebiče a baterie ekologicky. Do sběrného boxu, který je umístěn v každý pobočce společnosti je možno kromě drobných elektrospotřebičů odevzdávat i tonery, kompaktní zářivky a CD a DVD.