Lidé bloudí v kukuřici, u Červeného Hrádku vyrostl unikátní labyrint

foto: ZAK TV

Jeden a půl hektaru měří kukuřičné bludiště, které se stalo vyhledávanou letní atrakcí. Stojí na poli u Červeného Hrádku a skrývá hru pro malé i dospělé návštěvníky.

Cíl hry je jednoduchý, získat všechna písmena do tajenky. Problém spočívá v tom, že si cestu k nim musí lidé najít v desítkách uliček mezi dvoumetrovou kukuřicí. Labyrint stojí na východním okraji Plzně od konce června, teprve teď dostal ten pravý náboj.

„Zpočátku byla kukuřice moc nízká, teď už jsou podmínky pro bloudění ideální,“ říká správce bludiště Antonín Tůma. „Dneska máme kukuřici vysokou, lidé v ní stráví během jedné hry většinou sto minut a nachodí čtyři kilometry,“ dodává.

foto: ZAK TV

„Byli jsme tu už vloni a moc se to nám i holkám líbí. Hýbeme se na čerstvém vzduchu a máme i trochu toho dobrodružství“ chválí si atrakci Anna Langrová z Plzně, která dorazila do labyrintu s dcerou a vnučkami. Díky spolupráci při řešení úkolů se rodina mohla zapsat mezi nejrychlejší řešitele tajenky, pro malou odměnu si přišla po méně než hodině. „Úplně jsme se neztratily, ale často jsme přišly na místo, kde už jsme byly, a bylo to i trochu cvičení pro mozek,“ usmívá se osmiletá Linda.

Kukuřičných bludišť je v Česku celkem devět, každé má unikátní tvar a rozlohu. To plzeňské budou moct lidé navštívit do půlky září, pak kukuřici sklidí zemědělec.