Levý břeh Mže v Plzni ožije díky Festivalu Náplavka k světu.

ilustrační/foto: Ksvetu.

Náplavka k světu. zakotví v sezóně 2017 po proudu dál. Od poloviny 26.května do začátku prázdnin se na bude konat v nové lokalitě, a to na levém břehu řeky Mže u Rooseveltova mostu na Roudné.

foto: ksvetu.

V uplynulých letech se plzeňská náplavka na pár týdnů proměnila v místo pro nejrůznější volnočasové aktivity a také se zde pořádala řada akcí. Letošní ročník festivalu, který oslavuje fenomén řek v centru města, posouvá po proudu nejen svoji lokalitu, ale částečně i svůj název. Jako pátý jubilejní ročník připluje Náplavka k světu. 0.2 na levý břeh řeky Mže mezi Rooseveltův most a červenou pěší lávku. Změna prostředí a plánovaná revitalizace původní lokality festivalu na Anglickém nábřeží je důkazem snahy pořadatelů oblíbeného letního festivalu o celkové uchopení koncepce plzeňských řek v centru města a studie jejich využitelnosti. ,,Abychom přilákali do nové lokality opět své příznivce, je důležité mít kvalitní program, přestože v rámci naší snahy o zvýšení povědomí o plzeňských Náplavkách to není stěžejní záležitostí. Letos jsme se však rozhodli zaměřit se více na sportovní využití tohoto úseku a také poskytnout servis rodičům, kteří na Náplavku zavítají se svými dětmi. Chybět však nebudou ani pravidelné tančírny nebo koncerty,” uvedla koordinátorka festivalu  Hana Boříková.

Festival Náplavka k světu. 0.2 zahajuje svůj program ve 14:00 v pátek 26.května, kdy hostí festival Brewstock – festival řemeslných minipivovarů s jednoznačně velmi kvalitní účastí nejen českých, ale i zahraničních hvězd v oboru. Těšit se můžete i na vystoupení v rámci festivalu Tanec Praha a kromě tradičních čtvrtečních tančíren a pátečních koncertů mají organizátoři připravenou pestrou nabídku pro každého. Náplavka není jen o bohatém kulturním programu, ale také o kultivaci prostoru. Od 29.května do 31.května tak proběhne na levém břehu Mže workshop Mobiliář pro Náplavku! od City Upgrade Architekti. Jeho cílem bude zpřístupnění břehu instalací schodů, vytvořením laviček a mola. Tato akce je pořádaná pod záštitou Landscape festivalu Plzeň 2017, který proběhne od 19. května do 30. září. Pro pohodlný pohyb se nám v roce 2014 podařilo získat prostředky na stavbu speciálního chodníčku z mobilních desek. Na náplavku umístěné lehátka, posezení, odpadkové koše a hygienické zázemí.