Letošní zima potěšila nejen návštěvníky Železnorudska

Právě uplynulá zimní sezóna, která byla bohatá na sníh, udělala radost nejen lyžařům, návštěvníkům lyžařských areálů, ale všem co mají pravou Šumavskou zimu rádi.  A samozřejmě i městům a obcím, které žijí z turistického ruchu. Bez nadsázky právě k nim patří Železná Ruda.  Díky bohaté sněhové nadílce mělo Železnorudsko jednu z nejvíce vydařených zimních sezón. Celkem se lyžovalo 117 dní, a to od 7. prosince loňského roku až do letošního 2. dubna.

Na své si přišli i milovníci bílé stopy. Rolba poprvé vyjela loni 8. prosince a poslední úprava proběhla dokonce až 29. března 2018. Tedy o 14 dní později než tomu bylo předešlé roky. Prodloužila se také délka pobytů turistů oproti předchozím sezónám, což dokládá i zvýšený počet návštěvníků v Informačním a turistickém centru.

Běžecké trasy Pod Polomem – K jezeru Laka

„Turisté se  nejvíce dotazovali na  upravenost běžeckých stop a na volnočasové aktivity. V hojné míře pak navštěvovali naše Návštěvnické centrum Šumavy Environmentální Centrum, které funguje  již druhou zimu. V centru se pořádali i v zimní sezóně  různé výstavy a  zajímavé přednášky a návštěvníci mohli navštívit i unikátní expozice,“ uzavírá hodnocení sezóny   Ivana Vilišová, vedoucí Informačního a turistického centra v Železné Rudě.

„Dostatek přírodního sněhu umožňoval upravovat běžecké stopy a lyžařské areály absolvovaly velice úspěšnou sezonu. Investice do infrastruktury v jednotlivých areálech se vyplatila a pomohla přilákat více návštěvníků. Obzvláště důležitá byla výstavba parkovišť. To platí o Sportovním areálu na Špičáku a areálu Nad nádražím, který je spojen s belvedérským, což se velice osvědčilo. Do rozvoje infrastruktury pro lyžování je nutno stále investovat,“ doplňuje starosta Železné Rudy Michal Šnebergr.