Letní dril začal. Házenkáři Plzně zahájili přípravu

ilustrační foto: Talent Plzeň

Tradičním výběhem kolem Kamenného rybníka zahájili házenkáři Talentu M.A.T. Plzeň letní přípravu. V týmu už není jeho starší syn Michal, který si hledá zahraniční angažmá. Po mistrovské sezoně skončil i David Bičiště a pivot Jakub Šíra přestoupil do Regensburgu. Naopak novými tvářemi jsou Daniel Režnický (Dukla Praha) a slovenský reprezentant Šimon Machač (Považská Bystrica), oba pivoti.

Ti všichni už včera absolvovali první trénink, Jinak nechyběl nikdo z mistrovského týmu. Jen srbský házenkář Milan Ivančev má povolen nástup až v pondělí. To by se k týmu měl připojit i pětadvacetiletý Slovinec Tim Jenko Bogdanič. Rodák z Lublaně naposledy působil v týmu RD Urbanscape Loka.

„Podařilo se dotáhnout všechny náležitosti, jeho přestup už máme posvěcený ze svazu,“ uvedl na jeho adresu sportovní manažer plzeňského klubu Jan Štochl.

Na rozdíl od předchozích let letos házenkáři Talentu vynechají soustředění v rakouském Latschau a připravovat se budou převážně v domácích podmínkách. Využijí venkovní areál u městské haly na Slovanech, kde budou chodit i do posilovny, atletický stadion, ale vyrazí i na výběhy pod Radyni. „Minimálně první měsíc bude hlavně o kondici. Výběhy do kopců, schody, posilovna,“ říkal kouč Talentu Michal Tonar.

„Teprve ve druhé polovině srpna začneme zvolňovat a zaměříme se víc na herní věci. I s ohledem na pohárové zápasy s islandským Haukarem,“ připomněl trenér Tonar, že už na konci prázdnin vstoupí do 2. kola Poháru EHF. „K tomu také budeme směřovat přípravu, ale minimálně stejně důležitý pro nás je start extraligy,“ doplnil plzeňský kouč. A úvod domácí soutěže bude mít Talent neméně náročný. V prvním kole hostí Zubří, ale termín se bude ještě upravovat.

První přípravné utkání sehraje plzeňský Talent 30. července v německém Halle (Saale) proti bundesligovému Magdeburgu. Pak tým kouče Tonara prověří v Plzni dva týmy z nižších německých soutěží (Suhl, Freiberg, Plavno) a švýcarský Aarau s Milanem Škvařilem a Davidem Polozem. A zúčastní se i turnaje v Jičíně.