Letní barokní festival 2017 zahájen v Týnici

Letní barokní festival 2017, slavnostní zahájení v Mariánské Týnici

V Centru baroka v Muzeu a galerii severního Plzeňska V Mariánské Týnici byl dnes odpoledne  zahájen Letní barokní festival 2017. Za doprovodu dobových průvodců hraběnky Lažanské a zdejšího opata se hosté seznámili s historii Mariánské Týnice, s barokními pokrmy, chybět nemohla také barokní hudba v podání Vladislava Vilímce a Miroslava Vilímce či dobové tance taneční skupiny Mericia.

Letní barokní festival 2017 v Mariánské Týnici

Letní barokní festival je jednou z nejvýznamnějších a návštěvnicky nejoblíbenější částí unikátního projektu Plzeňského kraje Západočeské baroko, který vznikl v lednu 2016. Program festivalu se odehrává v osmi hlavních lokalitách, na mnoha dalších místech pak následuje doprovodný program. Návštěvníci si mohou poslechnout barokní hudbu, ochutnat barokní menu, navštívit noční prohlídku vybrané památky, zažít barokní dostaveníčko nebo přivonět k vůním tak typickým pro baroko. Oku nepochybně zalahodí i ohňostroj, který v baroku vypadal úplně jinak než dnes.

Festival doplňují menší doprovodné akce, jako jsou koncerty, poutní mše a oslavy, komponované pořady v areálech barokních památek či nastudování a uvedení barokní opery. Každý rok se pořadatelé snaží k tradiční nabídce barokních slavností přidat i další nové prvky, aby návštěvník zjistit, že barokní doba nebyla „dobou temna“, nýbrž dobou nádhery, umění, dobrého jídla a pití, ale též zbožnosti.