Letiště dějištěm historické rallye

Podzimní setkání Rally Klubu Historických Automobilů se uskuteční dnes a zítra na letišti Kadov (Tchořovice) u Lnář. Jeho pořadatelem je Rally klub historických automobilů v Autoklubu České republiky, který tak chce svým příznivcům nahradit neuskutečněnou letošní Historic Rallye Kramolín, a to z důvodu rekonstrukce místní komunikace.

Závodit budou historické vozy do roku výroby 1990, včetně jejich modifikací. Těšit se tak můžeme třeba na trabanty, felicie nebo saaby, ale také vozy značky subaru, lada nebo škoda 120. Seznamovací jízdy budou posádkám umožněny po administrativní přejímce, a to od 17:00 do 20:00 hodin. Vlastní závody a divácky atraktivní klání posádek se pojedou zítra po celý den.

rallye kllub

„Celková délka trati  dosahuje přibližně  55 km, přičemž rychlostních zkoušek je šest a celková délka rychlostních zkoušek je  49,5 km. Ceny a poháry budou vítězům předány zítra v podvečer, a to vždy za prvá tři místa v každé třídě + absolutnímu vítězi přímo v prostoru DEPA Letiště Kadov,“ sdělil ředitel rallye Petr Šulc Lemmons.