Letiště AK Plasy už po patnácté ovládne Den ve vzduchu. Nabídne to nejlepší ze své historie

Den ve vzduchu každoročně přiláká každý den několik tisíc lidí. foto: Jan Ráček

Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton vstupuje do jubilejního 15. ročníku. Výročí největší letecké show na západě Čech se rozhodli organizátoři oslavit hodně vyšperkovaným programem. Letošní ročník bude mimořádný zejména v tom, že divákům nabídneme naprosto to nejlepší ze všech uplynulých let. I když vzhledem k letecké sezóně našich účinkujících byly některé termíny napjaté, mohu nyní potvrdit, že se nám podařilo zařadit vše, o co byl za 15 let největší zájem,“ říká manažer projektu Jiří Pěč.

Na své si tak letos 29. a 30. dubna 2017 přijdou zejména fanoušci letecké akrobacie. Tu si budou moct vychutnat plnými doušky hned v několika vystoupení pod křídly stáje Red Bull. Do areálu letiště v Plasích zamíří Flying Bulls Aerobatics Team v novém složení, ve kterém se představuje teprve zhruba půl roku. I přes rozjetou sezónu Red Bull Air Race je potvrzená účast našich špičkových sólových akrobatických pilotů Martina Šonky a Petra Kopfsteina. „V akrobatickém létání diváci nejspíš víc na jednom místě už vidět nemohou,“ dodává předseda Aeroklubu Plasy Vladimír Dlouhý s tím, že právě vystoupení v barvách Red Bull byla vždy jedním ze silných taháků a také slavila jeden z největších úspěchů.

foto: popfoto.cz
foto: popfoto.cz

Samostatně navíc vystoupí také jeden z pilotů Flying Bulls Aerobatics Team. Mimo vystoupení letky se Jan Rudzinskij  představí také s CASA Bücker 1.131 Jungmann.

Mimořádné bude letos mimo jiné i vystoupení Armády České republiky. Přelety a akrobacie gripenů je každý rok jedním z vrcholných bodů programu. Letos navíc organizátoři slibují hned několik přeletů i samostatných čísel. A to nejen v podání Jas 39 Gripen, ale i letounů Alca L 159.

Návštěvníci se mohou těšit i na novinky. Pro milovníky historie bude nejspíš velkou lahůdkou představení letadla Lockheed Electra 10A, které patřilo J. A. Baťovi. Letecké muzeum Točná ho získalo před osmi lety a nechalo nákladně zrenovovat. Mimo jiné je takzvaná Electra spojená i se jménem známé pilotky Amélie Earhartové, která s ním záhadně zmizela při přeletu nad Tichým oceánem.

Vůbec poprvé se na Dni ve vzduchu s rádiem Kiss Proton představí legendární Spitfire z letiště v Líních u Plzně.

Odstartoval předprodej vstupenek. „Systém předprodeje využíváme už několik posledních let a osvědčil se. Také v letošním roce si tak mohou zájemci vstupenky zajistit s předstihem a vyhnout se tak případným frontám na místě přímo v den akce,“ říká Jiří Pěč. Snížená cena 200 korun za vstupenku platí pro předprodej až do konce března. Od 1. dubna a na místě už vyjdou lístky na 250 korun. Předprodej probíhá tradičně na webu www.plzenskavstupenka.cz.

 

AKCE v Plzeňském kraji? Kulturní, společenské, sportovní, gastronomické a jiné významné i méně významné akce pořádané v Plzeňském kraji naleznete na informačním zpravodajském portálu plzen.cz. AKTUÁLNÍ AKCE A UDÁLOSTI.