Letadla zaplaví Plasy. Bude se konat populární Den ve vzduchu

Den ve vzduchu s rádiem Kiss Proton je největší leteckou show na západě Čech, tentokrát letadla zaplaví nebe nad letištěm v Plasích o víkendu 30. dubna a 1. května.>>> Aktualizovat na DEN VE VZDUCHU 2017 program. Letiště AK Plasy už po patnácté v roce 2017 ovládne oblíbená akce – Den ve vzduchu.  

foto / popfoto.cz
foto / popfoto.cz

>>> Aktualizovat na DEN VE VZDUCHU 2017 program

Tradiční akce nabídne i letos hodně atraktivní program. „Určitě bych vypíchl číslo švýcarské akrobtické letky P3 Flyers, netradiční ukázku vzletu historického kluzáku Holś der Teufel za autem Range Rover Sport, akrobacii Karla Kuthana, vystoupení gripenů či leteckou bitvu,“ prohlásil pořadatel akce Jiří Pěč. Součástí programu pak bude také ukázka záchranných složek, dynamická ukázka pozemní bitvy z konce 2. Světové války v podání historického klubu 4. Obrněné divize Plzeň, seskoky parašutistů či vystoupení kapel X-Cover (sobota) a Suit Up (neděle).

Akce je pojata jako zábavná show pro celou rodinu. Součástí tak jsou atrakce pro děti, lunapark ale i klidová odpočinková zóna s prolézačkami, pískovištěm a lavičkami. Těšit se můžete také na fotokoutek, kde si zdarma můžete pořídit fotografii v letadle, či další letecké simulátory.

Nedočkaví fanoušci letectví, letadel a nejrůznější techniky i adrenalinu si mohou zakoupit lístek už v předprodeji na www.plzenskavstupenka.cz. „Dospělí zaplatí 200 korun, děti od 6 do 15 let pak 50 korun. Také letos bude fungovat takzvaná Chodovar Zlatá zóna s mimořádným servisem a tribunou, tam je cena vstupenek stanovená na 600 korun. Na sobotu máme zhruba třetinu obsazenou, v neděli je míst dost,“ uvedl Pěč.

Jako tradičně můžete na akci dorazit nejen autem, ale také autobusy, které budou jezdit mezi konečnou na Bolevci a letištěm v Plasích. „Po loňské zkušenosti jsme se rozhodli dopravu posílit, na konečné v Bolevci tak bude připraven jeden záložní autobus navíc, který pojme případně ty, co se nevejdou,“ dodal Pěč.

 

>>> Aktualizovat na DEN VE VZDUCHU 2017 program