Lesní zvěř způsobila nehodu osobního automobilu u křižovatky Na Vysoké

Po kolizi s lesní zvěří skončilo auto převrácené na střechu. Foto: HZSPK

Jen s odstupem 17 hodin havarovalo vyjížděli v neděli večer záchranáři, hasiči a policisté k další nehodě ke křižovatce Na Vysoké u Dobřan. Krátce před 23. hodinou tam havarovala řidička osobního automobilu, který se po kolizi se zvěří převrátil na střechu. Už před šestou hodinou ranní se v neděli na stejné křižovatce srazily dva automobily. Tři lidé se při této nehodě zranili.

„Asi 300 metrů před křižovatkou na Dobřany silnici I/27 projížděla řidička (25) s vozem značky VW Polo. Mladé ženě z pravého silničního příkopu v jejím směru jízdy vyběhla lesní zvěř. Řidička na toto reagovala tak, že strhla řízení do protisměru a následně při snaze vozidlo vrátit zpět do jízdního pruhu dostala smyk a havarovala v pravém silničním příkopu. Tam auto narazilo do stromu,“ popsala nehodu mluvčí policie Iveta Kořínková.

Při nehodě utrpěla řidička lehčí zranění. „Záchranáři ženu převezli k ošetření do plzeňské fakultní nemocnice na Lochotíně. Vzhledem k tomu, že se jednalo o nehodu ve vyšší rychlosti, prošla přes urgentní příjem,“ informoval Vítězslav Sladký ze záchranné služby.

Provedená dechová zkouška u řidičky měla negativní výsledek. Na vozidle vznikla škoda ve výši 51 tisíc korun.