Lepší práci můžete najít na Veletrhu pracovních příležitostí v Pekle

foto: Grafia

Jedinečnou příležitostí poznat několik desítek firem na jednom místě je tradiční Veletrh práce a vzdělávání Klíč k příležitostem, který 30. ledna proběhne v plzeňském Pekle od 10 do 18 hodin. Již šestým rokem zde budou vystavovat desítky významných zaměstnavatelů z celého Plzeňského kraje.

Nabízeno bude několik set pracovních pozic – od nekvalifikovaných až po specializované a manažerské: kvalitáři, skladníci, švadleny, seřizovači, disponenti a operátoři ve výrobě, mistři výroby, manažeři obchodu, technici, specialisti BOZP, manažeři projektů, řidiči, automechanici, personalisté, tiskaři, knihaři, účetní, logistici, vedoucí prodejen, pracovníci zákaznického servisu, programátoři, pracovníci controllingu, business konzultanti, referenti call centra, hostesky, provozní elektrikáři, specialisté eCommerce, obchodní referenti.

Na veletrhu najdou zájemci také rekvalifikace, jazykové vzdělávání a další kurzy, které souvisejí s pracovním životem. „Je škoda, že stále mnoho lidí neví, že úřad práce jim může proplatit tzv. zvolenou rekvalifikaci, kterou si sami vyhledají, až do výše 50.000 Kč. O schválení rozhoduje samozřejmě komise. Přitom nemusíte být bez práce, tedy „uchazeč o zaměstnání“, ale můžete se registrovat jako „zájemce o zaměstnání“, i když zaměstnání máte. Díky tomu lze získat proplacení rekvalifikace, zejména, pokud se na své stávající pozici cítíte ohrožení nebo nemůžete vykonávat dál svou profesi,“ radí Štěpánka Pirnosová, obchodní ředitelka Grafia, která na toto téma na veletrhu přednáší.

Doprovodný program zahrnuje i další přednášky, které souvisí s hledáním práce, např. jak se připravit na pracovní pohovor, jak se naučit „prodávat“ sám sebe, jak nastartovat své podnikání či jak předejít zadlužení apod. Po celý den bude probíhat zdarma poradenství pro trh práce a vzdělávání, image poradna, měření zrakové kondice, grafologické poradenství pro osobní rozvoj a řada dalších aktivit.