Ledová zvířata přilákala na plzeňské náměstí davy lidí

foto: V. Čermák

Už podruhé centrum Plzně ozdobily ledové sochy. Akci v pátek 25. a v sobotu 26. ledna uspořádal Nadační fond Plzeň sobě ve spolupráci s firmou ICE Factory. Předseda Nadačního fondu Plzeň sobě Roman Jurečko ocenil rostoucí zájem veřejnosti a zvyšující se úroveň vytvářených soch.

Téma letošního ročníku bylo Království zvířat. Návštěvníci obdivovali dvacítku soch od jednoho do více než dvou a půl metru výšky, jejich krásu podtrhlo speciální osvětlení. „Sochy se vytváří z ledových bloků, které váží 120 kg a jejich výroba trvá 4 dny,“ doplnil jednatel společnosti ICE FACTOR Lukáš Toušek. Pro dospělé byl připraven ledový bar. Výtěžek z něj bude věnován Útulku pro zvířata v nouzi. Nechybělo občerstvení a zájemci mohli klidně dorazit i v noci, ledové sochy byly volně přístupné.

Akci moderoval Petr Jančařík, který při oficiálním zahájení v pátek přivítal místostarostku Městského obvodu Plzeň 1 Ilonu Jehličkovou, místostarostu městského obvodu Plzeň 3 Petra Balouna a v průběhu pátečního podvečera se objevil i primátor města Plzně Martin Baxa, který ocenil tuto akci s tím, že plzeňské náměstí skutečně žije po celý rok. V sobotu odpoledne na náměstí dorazili i plzeňští hokejisté Miroslav Indrák a Vojtěch Němec. Pro děti byly připraveny i soutěže. Například si mohly z velkých kvádrů ledu vykutat slevenky na návštěvu plzeňské zoologické zahrady. Celou fotogalerii najdete na Ledové sochy 2019.