Lázně Bad Birnbach – balzám na vaše tělo i duši

Nedaleko českých hranic, na jihu Bavorska, mezi Dunajem, Rottem a Innem, vyvěrá z nitra Země horký termální pramen. A právě tady se nacházejí lázně Bad Birnbach. Sedmdesát stupňů horký léčivý pramen tu využívají v 31 termálních bazénech. Hosté tak mohou po celý rok užívat vodu o teplotě 26–40°C a přitom se kochat výhledem na louky kolem řeky Rott na jihu a na kopcovitou krajinu obklopující vesnici.

Lázeňské městečko Bad Birnbach je zasazené v malebné krajině a je známé také pod názvem „venkovské lázně“. Odtud pochází mnoho inovací, jako např. nasazení prvního autonomního autobusu. Lázně Bad Birnbach stále sledují nové trendy a neustále se rozvíjejí. Lázně spolu s okresem Rottal-Inn patří k jedním z nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším lázním v celém Bavorsku.

Proti revmatismu i pesimismu

Hosté navštěvují Bad Birnbach především kvůli kouzlu lázní Rottal Terme. Povzbuzující účinky vody působí blahodárně nejen na klouby, ale na celé tělo, aktivuje sílu a harmonizuje fungování pohybového ústrojí. Ve Vitariu září každou noc všemi barvami kanál s termální vodou dlouhý 105 metrů, který je jediný svého druhu v Evropě.

Fitness ve volné přírodě

V Bad Birnbachu využívají přírodních krás údolí kolem řeky Rott a husté sítě stezek pro nordic walking, pěší turistiku, běh i cykloturistiku. A díky cvičebnám s nejmodernějšími posilovacími přístroji můžete zde odolávat i nejchmurnějšímu počasí.

V okolí lázní je na osmdesát kilometrů značených turistických cest. Aby vyhověly nárokům na zdravou a relaxační pěší turistiku, je jen málo z nich asfaltovaných. Dalších padesát kilometrů tras nabízí Nordic Walking & Laufpark.

Údolí řeky Rott s krásnou přírodou nabízí i skvělé trasy pro cyklistiku. Vybrat si můžete jak ty rovinaté a nenáročné, tak i náročnější s prudkým stoupáním a dlouhými sjezdy. Všechny jsou dobře vybudované a ne příliš frekventované.

Tohle skvělé fitness v přírodě nezapomíná ani na milovníky greenu. Při pohledu z golfového odpaliště na nejznámější rekreační vesnici Bavorska je tu člověku jasné, proč se tohle golfové hřiště nazývá Bella Vista. Tento golfový areál se pyšní osmnácti a devítijamkovým hřištěm, velkorysou cvičnou loukou a moderním hřištěm spiel!Golf pro minigolf.

Umění, kultura a gastronomie

Lázně ale mají své kouzlo i pro vyznavače kulturních zážitků či gurmány. Tradiční a moderní kuchyně jdou v Bad Birnbachu ruku v ruce. Ochutnat tu můžete jak místní speciality, tak mezinárodní kuchyni. Dvory ve skanzenu Massing vás nechají nahlédnout do života starých zemědělských statků v dávných dobách.

Bohatá flora a fauna

Úžasné přírodní bohatství nabízí přírodní rezervace Europareservat Unterer Inn. V mokřadlech rezervace žije kolem 300 druhů ptáků a další zvířata, jako například bobry, netopýry či motýly, lze pozorovat ze zdejších rozhleden nebo při organizovaných pěších túrách.

Jak se do lázní dostanete?

Autem – z České republiky po dálnici A3 Nürnberg-Regensburg-Passau, sjezd Pocking (poslední výjezd před Rakouskem), poté je to cca 15 km po silnici B388 do Bad Birnbach.

PR