Kvůli defektu na pneumatice uvízl řidič na rušné ulici, pak se mu ještě vybila baterie vozu

Foto: MP Plzeň

V zoufalé situaci se ve středu 2. prosince ocitl řidič osobního motorového vozidla, který kvůli defektu pneumatiky zůstal stát uprostřed jízdního pruhu v Plzni na Americké třídě. Při výměně kola mu vůz spadl z heveru a muž jej nemohl dostat ven.

Foto: MP Plzeň

Tuhle situaci by asi nechtěl zažít nikdo z nás. Bezmocnému řidiči ale naštěstí přijeli pomoci strážníci, kteří zapnuli majáky a začali usměrňovat dopravu, aby nedošlo k dopravní nehodě. „Po zjištění, co se řidiči událo, požádali o poskytnutí heveru jiného motoristu. Výměna kola u auta byla sice úspěšná, ale řidič posléze zjistil, že pneumatika je prázdná a vozidlo stojí jen na ráfku,“ popsala neuvěřitelnou situaci tisková mluvčí strážníků Jana Pužmanová.

To ale nebylo vše. „Jak byl muž z celé situace nervózní, zapomněl otočit klíčkem a vybila se mu i baterie vozu. Pomocnou ruku tentokrát podal jeho známý, jehož si přivolal. Po několika pokusech se mu podařilo auto konečně s pomocí startovacích kabelů nastartovat a dofouknout kolo pumpičkou tak, aby mohl dojet k nejbližší čerpací stanici. Tam zamířil za doprovodu hlídky, která mu nabídla z důvodu jeho zmatenosti další pomoc,“ dodala mluvčí.