Kvíčovice zvou na cyklozávod do vrchu i gurmánský festival

Širokou cyklo i necyklo veřejnost zve obec Kvíčovice 1. června 2019 na VI. ročník závodu do vrchu spojený s oslavou Mezinárodního dne dětí. Hlavním bodem programu je závod do vrchu v několika kategoriích. V letošním roce se závod poprvé uskuteční společně s l. ročníkem gurmánského festivalu „Route to Dream“. Milovníci dobrého jídla si budou vybírat z nabídky gurmánských specialit, ale i z české klasiky.

Každý registrovaný závodník v rámci startovného obdrží zdarma kupón na občerstvení na souběžně konané akci, Gurmánském festivalu s názvem „Route to Dream“. Na první tři vítěze jednotlivých kategorií čeká originální pohár a hodnotný dárkový koš. Během odpoledního programu zahraje k tanci i poslechu kapela BK Band. Akce se koná za finančního přispění Mikroregionu Radbuza a MAS Radbuza. Informace o závodě a on-line registrace naleznete na stránkách http://www.kvicovice.cz

A co si vlastně lze představit pod pojmem „ROUTE to DREAM“?

ROUTE to DREAM“ neboli „Cesta za snem“ charakterizuje a vypovídá o životě v kuchyni, gastronomii a chtíči být v tomto oboru a svém okolí jedněmi z nejlepších. Celý festival odkazuje na jeden velký sen, vytvořit v našem okolí něco výjimečného, jedinečného a zároveň originálního.

Slavnostní zahájení akce se uskuteční v obci Kvíčovice úderem 11. hodiny dopolední. „Během dne si budete moci vychutnávat na několika stanovištích kulinářské speciality připravené ve formě degustačních menu. Věříme, že na své si na našem „ROUTE to DREAM‘ přijde každý gurmán či gurmánka. Samozřejmě nezapomínáme ani na naše nejmenší, pro které připravíme vybrané dobroty,“ říká jeden z aktérů akce Jakub Dráždil.

Setkáte se s delikátními polévkami a předkrmy např. račí polévkou s koňakem, kachní paštikou s bylinkami, nebo plněnými smrži s chřestem. V hlavním menu se představí zvěřina, mořské ryby, jako je žralok či halibut a další vybrané speciality. Do salátů jsme si připravili mimo jiné např. chobotnici, mořské plody, nebo grilovaný lilek s ovčím sýrem a samozřejmě zabrousíme trochu i do české kuchyně, ale to si necháme jako malé překvapení,“ doplnil svého kolegu jeho parťák Tomáš Bystrán. Celé přípravy a bližší informace je možné sledovat na FB stránkách „ROUTE to DREAM“.

CYKLOZÁVOD DO VRCHU 1.6. 2019

ÚSEK CT 3 – HOLÝŠOV – KVÍČOVICE

Kategorie:

Děti do 6 let – trať 20 m (odrážedla)

Dívky 6 – 10 let – trať 150 m

Chlapci 6 – 10 let – trať 150 m

Dívky 11 – 15 let – trať 850 m

Chlapci 11 – 15 let – trať 850 m

Ženy 16 – 55 let – trať 850 m

Muži 16 – 55 – trať 850 m

PR