Krmenčík vystřelil Plzni tři body nad Zlínem

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 4. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Zlín 1:0. Jediný gól duelu vstřelil v 77. minutě Michael Krmenčík. Viktoriáni jsou tak stále stoprocentní.

Plzeňský kouč Vrba udělal oproti zápasu v Olomouci jednu změnu. Milana Petrželu vystřídal na levém kraji zálohy Martin Zeman. A právě on od úvodních minut dělal obraně Zlína velké problémy, kdy zásoboval své spoluhráče ve vápně velkým množstvím centrů. V 7. minutě neměl daleko ke vstřelení branky domácí Čermák, jehož střela jen těsně minula pravou tyč. Plzeňští měli velkou převahu a výrazně více drželi míč na svých kopačkách. K zakončení se ale svěřenci Pavla Vrby nemohli dostat. Ve 41. minutě obrana Zlína nechala po rohu zcela nekrytého Hubníka, plzeňský kapitán ovšem v krkolomné pozici branku minul.

To, co neukázali Ševci po celý první poločas, ukázali hned na začátku toho druhého. Ve 48. minutě po pěkné kombinaci musel Kozáčik vyrážet nebezpečnou střelu Podia a o minutu později pak také další velkou šanci Džafiče. V 64. minutě byla Viktoria blízko vytouženého gólu. Krmenčíkova hlavička se ovšem snesla pouze na břevno. V 77. minutě už se kanonýr Západočechů dočkal. Dostál vyrazil centr Procházky k nohám Michaela Krmenčíka, a ten už se v zakončení nemýlil. O dvě minuty později byli Zlínští blízko vyrovnání. Buchta však trestuhodně hlavou minul. Už v nastaveném čase inkasoval po zbytečném zákroku druhou žlutou kartu Kopic a domácí dohrávali duel o desíti. To už ale nic nezměnilo na jejich vydřeném vítězství 1:0.