Krmenčík trefil výhru Plzně nad Libercem

Fotbalisté Viktorie Plzeň porazili ve 2. kole Fortuna:Ligy na domácím hřišti Slovan Liberec 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 61. minutě Michael Krmenčík.

Plzeňané působili v úvodu hodně nervózním dojmem a už ve 4. minutě málem inkasovali. Po ztrátě míče před pokutovým územím Slovanu se hosté vydali do rychlého brejku. Peška ale tváří v tvář vychytal Kozáčik. Západočeši se nemohli dostat do tempa, naopak Liberečtí poměrně často zkoušeli střelecké štěstí. Většina střel ale mířila mimo tři tyče, případně doprostřed branky, kde neměl Kozáčik problémy. První větší šanci měli domácí až ve 42. minutě, kdy se po rychlé akci tlačil k zakončení Řezníček. Míč ovšem s přispěním bránícího hráče Slovanu zamířil mimo.

Do druhého poločasu změnil trenér Vrba systém hry a místo útočníka Řezníčka poslal na hřiště dalšího záložníka Čermáka. Západočeši začali být aktivnější a v 51. minutě nebyli daleko od vytouženého gólu. Po hezké kombinaci se k míči dostal Petržela, jeho střelu však na poslední chvíli zblokovali stopeři Slovanu. V 61. minutě už se skóre měnilo. Po ose Limberský, Kopic, Čermák se dostal míč k Michaelu Krmenčíkovi, a ten uklidil míč za záda Hladkého. O tři minuty později mohlo být v Plzni ještě veseleji, kdyby krásná střela Kopice neskončila pouze na tyči. V 70. minutě uchránil hosty od inkasovaného gólu prozměnu pomezní rozhodčí, který chybně odmával ofsajd Petržely, jehož branka nebyla uznána. V 85. minutě mohl Viktorii definitivně uklidnit Čermák, jenže ve skluzu nedokázal míč usměrnit do branky. Další obrovskou příležitost měl o minutu později Chorý, jehož hlavičku vychytal Hladký. Západočechy už to ale mrzet nemuselo, tři body brali za výhru 1:0.