Krize? Ne, to je fotbal, namítal kouč Vrba po ztrátě v Teplicích

foto: FCVP

Tři zápasy v domácí soutěži a pouze dva získané body, navíc vypadnutí ve třetím předkole Evropské ligy. Fotbalová Viktoria Plzeň nezažívá zrovna radostné období, trenér Pavel Vrba ale odmítá mluvit o krizi. „Takový je fotbal,“ komentoval remízu 1:1 v Teplicích.

foto: FCVP

Jaký byl podle vás zápas v Teplicích?
Bylo to bojovné utkání. Obě mužstva se snažila hrát fotbal, ale bylo to spíš důraznější, bojovnější. V závěru se projevilo možná i to, že Teplice měly víc sil než my. Pro nás je škoda, že za stavu 1:0 jsme výsledek neuhráli. Měli jsme několik brejkových situací, v závěru další dvě šance. Na druhou stranu Hruška nás podržel při přímém kopu, kdy jsme měli dostat gól mnohem dřív, než jsme dostali. Výsledek je pak takový, jaký je.

V lize jste třetí zápas po sobě ztratili body, ve čtvrtek vypadli z evropských pohárů. Dá se to nazvat krizí a vnímáte, že by vaše pozice měla být nějakým způsobem ohrožená?
Dobrá otázka, ale neznám odpověď.

Dá se už mluvit o krizi?
Vy tomu říkáte krize, já tomu říkám, že to je fotbal.

Jakou roli hrálo to, že už v sestavě nebyl Patrik Hrošovský?
Bude to pro nás složitější, když nám odejde hráč, který byl několik let pro nás klíčový, v Plzni jsme si bez něj nedokázali představit hru. Dneska nám chyběl hráč, který by to uklidnil, možná by dal v předfinální fázi lepší míče, než které jsme dávali. Několikrát jsme šli do brejkových situací a bohužel situace nedohráli tak, jak jsme měli. Když odejde klíčový hráč, vždycky je to oslabení mužstva.

Na vaše poměry jste začali hrát brzy na dva hrotové útočníky. Proč jste se k tomuto kroku odhodlal?
Ztráceli jsme balony v útočné fázi, nedokázali jsme je uhrát a ve středu hřiště nebyli tak úspěšní, jak jsme chtěli. Proto jsme přešli na takový způsob hry.