Kritický Vrba po remíze s Baníkem: Zápas jsme měli rozhodnout v prvním poločase

foto: FCVP

Pomyslná vítězná tečka nepřišla, viktoriáni totiž v závěrečném utkání sezony remizovali na domácí půdě s Baníkem Ostrava 1:1. „Závěr soutěže pro nás byl hodně složitý. Máme zraněné hráče, kteří nemohli nastoupit. Někteří se doléčují, jiní mají dlouhodobé zdravotní problémy. Pak se nám také tři vykartovali v Liberci, takže z tohohle pohledu to bylo složitější,“ prohlásil trenér Pavel Vrba.

foto: FCVP

Podle Vrby měli Západočeši zápas zvládnout hlavně v prvním poločase. „Dali jsme gól a měli obrovské šance Beauguela nebo Petržely, bohužel jsme je nevyužili. Jak jsme se po rohu dostali do vedení, tak Baník vyrovnal úplně stejně,“ nehledal výmluvy kouč Západočechů.

Pětapadesátiletý stratég pak krátce shrnul sezonu 2018/19. „Postoupili jsme do Champions League a uhráli jsme tam sedm bodů. To si myslím, že byl obrovský úspěch. Některé zápasy byly z naší strany úžasné, zvlášť v Moskvě a poslední doma s Římem. To patřilo asi k tomu nejlepšímu, co jsme v této sezoně odehráli,“ vzpomínal Vrba na nedávné úchvatné momenty.

„Ligová sezona také nebyla špatná. Byli jsme jediní, kteří dokázali Slavii konkurovat až do konce a jsem rád, že se nám to dařilo. Ale samozřejmě nás mrzí ta prohra, kvůli které jsme nezdramatizovali boj o titul až do posledního kola,“ uzavřel Vrba.