Kriminalisté vypátrali muže, kteří půl roku kradli po Plzni

ilustrační foto

Trestnímu stíhání čelí dva pachatelé, kteří se v loňském roce dopustili série krádeží na různých místech Plzně. Celkem způsobili škodu 150 tisíc korun.

Od loňského června plzeňští kriminalisté usilovně pracovali na případu sériových krádeží věcí, finanční hotovosti, cenností, které se staly na různých místech našeho krajského města a v různých časových úsecích. Páchaná trestná činnost se postupně rozkrývala při nahlášených neoprávněných vniknutí, a to v bytových domech, kancelářích komerčních budov a v nákupních centrech. Jako nezvaní návštěvníci brali vše, co jim padlo pod ruku. Jednou se jednalo o zahradní gril, finanční hotovost, šperky, oblečení, obuv, elektroniku nebo peněženku s rozmanitým obsahem cenností. Dále kriminalisté zjistili, že některé spáchané skutky byly spáchány nejen jejich společným jednáním, ale i samostatně.

Získané a prověřené poznatky přivedly policisty na stopu dvou konkrétních pachatelů, které vypátrali a zadrželi. „Kriminalisté dne 12. února 2019 zahájili trestní stíhání jednatřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání přečinu krádež, pokračujícího přečinu krádež v jednočinném souběhu s pokračujícím přečinem porušování domovní svobody, přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, dílem dokonaným a z části dílem ve stádiu pokusu spáchaných částečně samostatným jednáním a částečně formou spolupachatelství. Dále zahájili trestní stíhání sedmačtyřicetiletého muže, kterého obvinili ze spáchání pokračujícího přečinu krádež v jednočinném souběhu s přečinem poškození cizí věci dále v jednočinném souběhu s pokračujícím přečinem porušování domovní svobody spáchaných částečně samostatným jednáním a částečně formou spolupachatelství,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová s tím, že oba pachatelé se takového jednání dopustili i přesto, že již byli v minulých letech za obdobnou trestnou činnost pravomocně odsouzeni. V současné době oba muži vykonávají trest odnětí svobody za jinou trestnou činnost.