Kriminalisté slavili úspěch. Dopadli tři lupiče, kteří opakovaně řádili v Plzni

ilustrační foto / plzen.cz

Vloupání do auta, rodinných domů, sklepních kójí či sklad firmy. To vše mají na svědomí tři lupiči, za nimiž v posledních dnech sklapla past. Plzeňští kriminalisté zahájili ve třech případech trestní stíhání pro přečin krádež. Všichni pachatelé už jsou ve vazbě. 

Prvním zadrženým je devětadvacetiletý recidivista, který se začátkem února vloupal do zaparkovaného vozidla v Sedláčkově ulici a z tohoto odcizil rozkládací kosmetický kufr s kosmetikou a dámské oblečení včetně spodního prádla. „V dalších případech ,,navštívil“ na různých místech Plzně obytné domy, kdy se zaměřil na sklepní kóje, ze kterých odcizil jízdní kola a další cennosti,“ uvedla mluvčí policie Michaela Raindlová.

Druhým z obviněných je sedmadvacetiletý mladík, který začátkem května 2019 překonal za použití násilí dveře do skladu jedné z plzeňských firem a odcizil notebook, televizní měřák, router s napájecím kabelem a záznamovou kameru. „Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl v minulosti za přečin krádež již odsouzen,“ upřesnila mluvčí.

Posledním pachatelem přečinu krádež je devětatřicetiletý muž z Plzně. Ten 8. května 2019 společně se svojí známou vnikl bez použití násilí za účelem probíhající rekonstrukce do volně přístupné budovy, kde z kanceláře odcizil dva notebooky včetně napájejícího kabelu, dva flash disky, USB rozbočovač, sluchátka s mikrofonem a batoh včetně uvnitř uloženého sportovního oděvu Kimono. Svým jednáním způsobil škodu přes 40 tisíc korun. „Mladého páru si všiml jeden z dělníků, který na ně zavolal, co v budově dělají a ať se s věcmi vrátí zpátky. Zlodějíčci na to zareagovali tak, že se dali na útěk a přitom muž odhodil tašku s některými odcizenými věcmi,“ dodala Raindlová.

Ve všech případech se jedná o pachatele, kteří mají za sebou bohatou trestní minulost a byli již trestně stíháni. „Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby, který soudce akceptoval. V současné době jsou všichni výše uvedení muži umístěni ve vazební věznici,“ uzavřela mluvčí policie.