Kriminalisté obvinili cizince, který v pondělí ujížděl před policisty

Takto dopadlo auto, které muž ukradl. foto: TV ZAK/ P. Polatová

Policisté z oddělení obecné kriminality územního odboru Rokycany v úterý večer obvinili sedmadvacetiletého cizince, který v pondělí ujížděl před policisty a po havárii u Kařezu se dal na útek. Dopaden byl až po několika hodinách.

Dopadení cizince. foto: Policie ČR

Pronásledování muže začalo v pondělí po 7. hodině ráno. „Po dálnici, silnici a obci Mýto a Kařez se pohyboval vysokou rychlostí, ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu a nerespektoval výzvy policistů. Na dálnici směrem na Rozvadov způsobil dopravní nehodu a utekl z místa,“ popsala policejní mluvčí Martina Korandová.

Do pátrací akce byli nasazeni psovodi i vrtulník a po několika hodinách slavili úspěch. Zadržet se ho podařilo kolem 13:30. „Muž použil vozidlo BMW X6 bez souhlasu majitele, bez řidičského oprávnění a pod vlivem omamné a psychotropní látky. Měl pozitivní test na amfetamin/metamfetamin,“ dodala Korandová s tím, že vrchní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. „Je obviněn ze zločinu obecné ohrožení v jednočinném souběhu s přečinem neoprávněné užívání cizí věci,“ upřesnila Korandová.