Kráska a zvíře přichází do kin. Multikino CineStar v Plzni dává film od čtvrtka

Kráska a zvíře

kraska a zvire03Herečka Emma Watson, která se proslavila především jako Hermiona Grangerová v pohádkové sérii o Harry Potterovi, vytvořila hlavní roli v novém americkém filmu Kráska a zvíře. Multikino CineStar v Plzni – Černicích snímek poprvé promítne ve čtvrtek 16. března od 20 hodin

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

Režisér Bill Condon, scénárista oscarového Chicaga, vyšel po hudební stránce ze slavné animované verze pohádky z roku 1991. Jde vůbec o první hranou předělávku animovaného muzikálu ze studia Disney.

Na ušití Krásčiných žlutých šatů bylo spotřebováno zhruba 55 metrů velmi lehké saténové organzy. Při jejich šití, které zabralo přes 12 tisíc hodin, se spotřebovalo celkem 915 metrů nití a k jejich ozdobení bylo použito 2160 křišťálů Swarovski.
Pro potřeby dekorací bylo při natáčení spotřebováno přes 8700 svíček.
Trailer k filmu vidělo hned první den po zveřejnění 91,8 miliónů lidí.
Emma Watson nevzala roli v La la landu (2016), aby si mohla zahrát ve filmu Kráska a zvíře.