Krajští zdravotničtí záchranáři představili sedm nových sanitek

foto: ZZS PK

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje představila a následně pokřtila sedm nových sanitních vozidel. Nové sanitky budou vidět téměř po celém Plzeňském kraji – na výjezdových základnách v Plzni, Rokycanech, Stříbře, Kralovicích, Klatovech či v Plané. 

foto: ZZS PK

Jedná se o jeden speciál pro RV systém Škoda Kodiaq 4×4 TDi a šest sanitních vozidel RZP typu Volkswagen Crafter 35 TDi rovněž s pohonem všech kol.

Dohromady vyšla krajské záchranáře tato obnova vozového parku na více než 15,5 milionu korun. Na Škodu Kodiaq záchrance přispělo půl milionem Statutární město Plzeň, jeden z Crafterů pak byl pořízen z příspěvku Fondu zábrany škod. Největší krajíc z celkové částky pokryla ZZS PK z vlastního rozpočtu prostřednictvím investičního příspěvku od zřizovatele, kterým je Plzeňský kraj.

„Jsem velmi rád, že se nám daří pravidelně obnovovat vozový park. Naše sanitky jezdí ve velmi extrémních podmínkách, nejen ve velkých městech, ale také například v horských oblastech kraje. Prioritou je vždy dojet za pacientem nejen rychle, ale také bezpečně. A právě v tomto ohledu splňují nové vozy ta nejpřísnější kritéria,“ vysvětlil ředitel krajských zdravotnických záchranářů Pavel Hrdlička.