Krajský přebor ve výkonu služebních psů – specialistů vyhrála fenka Ferrari Tender Flash

ilustrační foto / Policie ČR

V Domažlicích v těchto dnech proběhl Krajský přebor ve výkonu služebních psů – specialistů pro rok 2015. Přeboru se zúčastnili psovodi skupiny speciálních kynologických činností Plzeň a psovodi skupiny základních kynologických činností Plzeň – město, Domažlice, Klatovy a Tachov se svými služebními psy.

vítězka Ferrari Tender Flash
vítězka Ferrari Tender Flash

V první kategorii byli přezkoušeni psi – specialisté na vyhledávání omamných a psychotropních látek. Mezi disciplínami, které na služební psy v první kategorii čekaly, byla služební poslušnost a vyhledávání drog u osob, v zavazadlech, v objektech, ve vozidlech a v terénu.

Disciplíny druhé kategorie jsou totožné s první kategorií, pouze předmětem vyhledávání byly nástražné výbušné systémy. Nad plněním úkolů jednotlivých disciplín bděl tým zkušených rozhodčích.

První místo v kategorii služebních psů specialistů na vyhledávání omamných a psychotropních látek obsadila fenka Ferrari Tender Flash psovoda skupiny speciálních kynologických činností Plzeň, na druhém místě se umístil pes Uton policisty skupiny základních kynologických činností Plzeň – město a třetí místo obsadil pes Kas rovněž ze skupiny speciálních činností.

První tři místa druhé kategorie obsadili služební psi skupiny speciálních kynologických činností Plzeň, když zlato vybojoval pes Simon, stříbro pes Nail a bronz pes Elmar.