Plzeňský kraj láká i podporuje filmaře

Hrad Rabí, zajímavá lokace pro filmaře

Realizace filmů jako např. Nabarvené ptáče, Čertí pírko nebo Benzína Dehtov přispívají k popularizaci Plzeňského našeho kraje a poskytují dočasné pracovní příležitosti řadě firem a živnostníků. V poslední době filmaři o náš region projevují zájem, a to i díky podpoře kraje.

Sušice patří k oblíbeným místům filmařů

Podporu ve výši 400 tisíc korun obdrží producentská společnost Slothmachine, s.r.o., a to na částečné krytí nákladů produkce filmu „Benzína Dehtov“. Film je černou komedií o partě chlapů, pro které se hra na URNU (Útvar rychlého nasazení) stala únikem z jejich nudných životů. Hrají si na vojáky, evakuují kulturáky a do svých her zatahují nic netušící okolí. Žene je touha po adrenalinu a falešná představa, že jsou tak trochu Robinem Hoodem. Bohatým brát a chudým dávat. Všechno jde hladce až do okamžiku, kdy se ocitnou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Režisérem filmu je Českými lvy oceněný režisér Vladimír Michálek.

Natáčení filmu proběhne v letošním roce (červenec, srpen) kompletně v Plzeňském kraji (např. Železná Ruda, Čepice, Horažďovice, Kašperské Hory, Rabí, Dlouhá Ves, Sušice). Poskytnutí finanční dotace bude ještě schvalovat zastupitelstvo kraje.