Kovář táhne Gulaše za individuálními trofejemi. Chci mu pomoci je získat, tvrdí plzeňský centr

Jan Kovář.

Další tři asistence si na svoje konto v zápase 47. kola extraligy v Mladé Boleslavi připsal Jan Kovář a je už šestým nejlepším nahrávačem v lize. To všechno vzdor tomu, že odehrál jen polovinu zápasu, co ostatní.

Máte za sebou další povedený zápas. S výkonem spokojenost?
V první třetině to nebylo úplně ono. Myslím si, že jsme byli hodně šťastní, když jsme odcházeli do kabin za stavu 1:1. Protože Boleslav byla lepší a k ničemu nás moc nepustila. O přestávce jsme si něco řekli, výkon se zvedl. Myslím, že pak už to bylo vidět.

Po kanonádě proti Zlínu se čekalo, jestli znovu budete trhat střelecké rekordy. Jak se s takovými očekáváními vyrovnáváte?
Ať si každý čeká, co chce. Jenom chceme hrát svůj hokej. Víme, co musíme dělat, abychom byli úspěšní. Snažíme se pracovat pořád stejně.

Milanu Gulašovi jste nahrál na 28. gól sezony, tolik jich v základní části nikdy nedal. Očekáváte z jeho strany nějakou prémii jako poděkování?
To si snad nemůže počítat, že to byl gól (směje se). Né, je skvělý, že ty góly takhle dává. A to mu ještě jeden chybí z utkání s Hradcem. Tehdy si to Zámorský srazil, myslím, že to byl Guliho gól. Mohl mít ještě o jeden víc.

Proti Zlínu jste si připsal čtyři asistence, v Mladé Boleslavi další tři. Zaútočíte na trofej pro nejlepšího nahrávače, ačkoli jste polovinu sezony v soutěži nehrál?
Já se hlavně koukám na Milana. Chtěl bych mu pomoci, aby vyhrál bodování a nejlepšího střelce. Když už jsme v tom spolu, tak bych byl rád, aby to dotáhl.

Takže nesledujete, kolik asistencí vám chybí na zatím vedoucího Petra Holíka? (Pozn. 9 asistencí)
Devět? To je dost. Pro mě asi nereálné.

Na ledě se občas zdá, že vám nahrávka Gulašovi udělá větší radost, než kdybyste sám skóroval.
No, já nikdy moc nestřílel. Vždycky se snažím spíš nahrávat. Jsem rád, že to Milanovi teď padá. Doufám, že v tom budeme pokračovat.

Oba se hokejem bavíte. Vzpomenete si, kdy jste v kariéře prožíval podobné období?
Každý má v sezoně nějaké pády a pak zase povedené série. Vždycky to tak je. Já jsem rád, že teď jsme na té vlně, snad ji udržíme co nejdéle. Dobře víme, že to hlavní přijde v play off.