Kov patří do šedé. Na Lochotíně testují nové popelnice

foto: M. Sedláček

Nové popelnice určené pro kovový odpad testuje Čistá Plzeň v prvním plzeňském obvodě. Jeho obyvatelé tak kromě tradičních popelnic najdou další, šedivou.

foto: M. Sedláček

V současné době jsou nádoby na kovový odpad umístěné v Sokolovské, Žlutické, Plaské ulici a u obvodní radnice v aleji Svobody. „V následujících měsících společnost plánuje vyhodnotit provoz těchto sběrných nádob a vytipovat další vhodné lokality. V případě pozitivních ohlasů, plánuje společnost Čistá Plzeň s.r.o. ve spolupráci s městem síť sběrných nádob doplnit a zahustit,“ uvedl první plzeňský obvod s tím, že prozatím jde pouze o testovací provoz.

Do šedivých nádob patří hliníkové i železné plechovky od nápojů a potravin, kovová víčka nebo zátky, alobal a další kovové drobnosti z domácností jako jsou například kancelářské svorky, drátěná ramínka z čistíren, staré klíče a podobně. Stejně jako u dalšího separovaného odpadu i tady platí zásada minimalizování objemu. Znamená to, že například plechovky bychom měli před vyhozením sešlápnout. Kovový odpad se nesmí vhazovat v žádných obalech a je třeba, aby byl bez znečištění.