Známý český houslista pomáhá zachránit kostel

Jeden z nejvýznamnějších současných českých houslistů Jaroslav Svěcený bude hlavním hostem charitativního koncertu v kostele sv. Václava ve Stráži u Tachova z názvem Hudba a zpěv zní chrámem. Výtěžek ze vstupného poputuje na záchranu kostela.

Koncert „Hudba a zpěv zní chrámem“, se uskuteční v neděli 25. srpna od 15 hodin v prostorách kostela svatého Václava ve Stráži u Tachova. Hlavním cílem je získání finančních prostředků, které budou použity na rekonstrukci kostela sv. Václava. „Tím jednak pomůžeme vrátit kostelu jeho krásu, a i celému náměstí. Dále je tu i společenský záměr, v jeho prostorách se budou moci pořádat hudební koncerty dětí z místní základní školy, výstavy děl lokálních umělců a mnoho dalšího důležitého pro budování vzájemných vztahů mezi občany,“ uvedli organizátoři koncertu.

Kromě Svěceného, kterého doprovodí hrou na akordeon Ladislav Horák, zazpívá dětský pěvecký soubor Andílci z Plzně, jenž pravidelně vystupuje v Čechách i zahraničí.

Charitativní koncert na obnovu kostela sv. Václava ve Stráži u Tachova pořádá již třetím rokem společnost „Farma u Františky s.r.o.“. Vstupné se pohybuje v rozmezí 150 – 390 korun.