Konečně domácí výhra. Plzeň zvládla derby s Karlovými Vary

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Poprvé od 21. října vyhráli hokejisté Škody Plzeň na domácím ledě. Stalo se tak v nedělním 26. kole v derby proti Karlovým Varům. Indiáni zvítězili 6:3. Dvěma góly se na výhře podílel Petr Straka, po jedné trefě přidali Miroslav Indrák, Conor Allen, Jaroslav Kracík a Milan Gulaš.

Plzeňští hokejisté začali zápas hodně aktivně a za svoji snahu byli brzy odměněni. Už ve 3. minutě proměnil dobrou práci Kodýtka ve vedoucí gól Petr Straka. V 7. minutě ale hosté vyrovnali. Po střele Rachůnka srazil puk za záda Milčakova obránce Pulpán. Karlovarským stačilo dalších 53 vteřin a už šli do vedení. Střela Šenkeříka trefila růžek branky. Poté spálil velkou plzeňskou tutovku Čerešňák, v 10. minutě už však Indrák s přispěním brankáře Novotného puk do branky dostal. O minutu později zachránila Škodovku branková konstrukce po dělovce Gorčíka. Když už to vypadalo, že se do šaten půjde za vyrovnaného stavu, napřáhl na levém kruhu Conor Allen a poslal indiány opět do vedení.

Ve 24. minutě hráli domácí přesilovku, Čerešňák napřáhl na modré a jeho střelu tečoval mimo dosah Novotného Jaroslav Kracík. To už bylo na hostujícího gólmana moc a přenechal své místo v brankovišti Kuchařovi. Plzeňský brankář Milčakov vydržel v kleci jen o 32 vteřin déle, když Gríger tečoval do sítě střelu Rachůnka. Ve 25. minutě mohl vrátit dvougólové vedení Škodovce Kodýtek, Kuchař ovšem svůj tým podržel. O tři minuty později se vytáhl plzeňský Frodl, který zkrotil pokus Beránka. Ve 30. minutě měli další velké plzeňské šance Allen se Stachem. Ve 39. minutě zachránil Plzeňany opět výborný Frodl proti Gorčíkovi.

Na začátku třetí části se hodně zapotil Frodl, který špičkou betonu vykopl zakončení Fleka. Ve 45. minutě se naopak zaskvěl Kuchař proti Indrákovi. Za další tři minuty hráli domácí přesilovku, Kovář přihrál naprosto osamocenému Gulašovi, jenže ani ten nedokázal na Kuchaře vyzrát. Plzeňané se tak dočkali až v 53. minutě. V další početní výhodě už Gulaš pálil přesně. O dvě minuty později bylo v Home Monitoring Aréně ještě veseleji, když se prosadil Petr Straka střelou z mezikruží. Závěr zápasu už se dohrával v poklidu, Plzeň tak po solidním výkonu konečně doma vyhrála.