Konec přebíhání? Křižovatka U Jána má mít přechody pro chodce

Foto: M. Osvaldová

Křižovatka U Jána, na níž chybí přechody pro chodce, by měla doznat úprav. Na vybudování míst pro přecházení už bylo vydáno územní rozhodnutí. Kdy ale přesně k realizaci dojde, zatím není jasné.

„V tuto chvíli máme uzemní rozhodnutí. Chceme pokročit v přípravě dál,“ informoval náměstek pro dopravu a životní prostředí Michal Vozobule. V dohledné době by tak měly vzniknout přechody pro chodce v Sirkové ulici, od mostu U Jána, i v Tyršově ulici. Aktuálně totiž není možné zamířit z pivovaru přímo do centra. Lidé musí dojít až ke stadionu a do Mlýnské strouhy. „Řada lidí ale křižovatku přebíhá, to je dnes běžné. Náš cíl je celou křižovatku zbavit bariér,“ upřesnil Vozobule s tím, že i po rekonstrukci křižovatky by měla zůstat na svém místě lávka.

Kdy přesně by křižovatka měla být upravena, nedokázal Vozobule zatím odhadnout. „Je to také o koordinaci staveb. Neumíme odlehčit dopravě v ulici U Prazdroje. Je otázka, jak navrhnout dopravní řešení v momentě rekonstrukce této křižovatky. Byl bych ale rád, kdyby se to v tomto volebním období povedlo,“ dodal s tím, že důležitá bude také součinnost Ředitelství silnic a dálnic. Křižovatka totiž leží na silnici I. třídy. „Budeme s nimi muset jednat o finančním příspěvku,“ upřesnil.