Konec prázdnin a začátek roku bude ve znamení policejních akcí

Cestu na Lochotín a Bolevec komplikuje nefunkční semafor. ilustrační foto / plzen.cz

V souvislosti s koncem prázdnin dochází na silnicích ke zvýšení hustoty silničního provozu, což může mít za následek zvýšený počet dopravních nehod. Dopravní policisté se tak zaměří zejména na dohled nad bezpečností a plynulostí silničního provozu na celém území Plzeňského kraje.

Preventivní opatření bude realizováno i na hlavním silničním tahu našeho regionu, tedy na dálnici D5, kde se kolegové z dálničního oddělení budou soustředit i na to, aby vozidla, která v důsledku technické závady či dopravní nehody tvořící překážku silničního provozu byla ze strany odtahových služeb z tělesa dálnice co nejdříve odstraněna. „Cílem tohoto opatření je zajištění včasného obnovení silničního provozu a umožnit lidem, kteří se vrací z dovolených, co možná nejklidnější návrat do svých domovů,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová.

V pátek a o víkendu bude v teritoriu Plzeňského kraje probíhat i dopravně preventivní akce „Nepozornost zabíjí“, která upozorňuje řidiče motorových vozidel na rizika, která jsou spojena především s užíváním telefonu během jízdy. Dopravně preventivní akce je připravena i na první školní týden, kdy bude v Plzeňském kraji realizován celorepublikový projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne!“. Tato akce je zaměřena na chodce, především pak na děti, a upozorňuje na zásady správného přecházení přes vozovku a správné chování v silničním provozu.